SKU: USIX120TC   Clave: 187568
💬 Precio en proceso... ¡Pronto disponible! 😊
Precios sujetos a cambios sin previo aviso
Cantidad:
🚚 Existencias en proceso de llegada a nuestro almacén.
📞 Llámanos o envíanos un WhatsApp para confirmar disponibilidad:
Notificarme cuando este disponible
Descripción del Producto
FEATURES
The UniStat® is a LED based, multi-color, single-high status indicator.
The UniStat offers a choice of four integrated flash patterns – steady burn, slow flash, strobe flash and SimuStrobe™. SimuStrobe simulates the attention-getting flash rate of a strobe light but with a much more color-rich output. The user can choose a total of 12 possible flash/color combinations in the tri-color models and 16 in the quad-color models.
SPECIFICATIONS
MountSurface
Voltage24VDC
 120VAC
Operating Current0.087 Amps at 24VDC
 0.058 Amps at 120VAC
Light Source/Lamp StyleLED Array
Lamp Life50,000 Hours
Operating Temperature Minimum-40 °F
Operating Temperature Maximum150 °F
Enclosure RatingType 4X
Ingress Protection (IP)IP66
Dome GuardIncluded
Height11.070 in
Diameter4.750 in